Yazılar

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Antakya Kaymakam Vekili, Vali Yardımcısı Sayın Salih Altun’un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Sevgili Antakyalılar,

Tarih 2016 yılı Temmuz ayının 15’ini gösterdiğinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinde sızmış bir gurup FETÖ teröristi, biricik Türkiye’mize karşı hain bir darbe ve işgal teşebbüsünde bulundular. Tanklarla sokağa çıkıp, uçaklarla TBMM’yi bombalayan, helikopterlerden halkımızın üstüne acımasızca ateş açan hainler Milletimizin dirayeti, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve cesaretli duruşu karşısında büyük bozguna uğradılar.

O gece Bitlis Vali Vekili olarak tarihe tanıklık etmiş, vatansever kamu görevlileriyle birlikte darbeye ve darbecilere karşı dik durarak halkımızla birlikte destansı bir mücadele vermiştik. Bu bahtiyarlığı nesillerime miras bırakma şerefine erişmiş biri olarak, o uzun gecede vatan için canını veren 251 kahraman Şehidimiz ve ölümüne dik duran 2194 kahraman Gazimiz ile aynı safta vatan müdafaası yapma onuruna sahip olduğum için yüce Allah’a şükrediyorum.

Bu vesile ile, hain darbe girişimine canı pahasına direnerek demokrasimize sahip çıkan büyük Milletimizin her bir ferdini saygı ile selamlarken, geçmişten günümüze Aziz Vatanımız uğruna can veren tüm Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle anıyorum.

Salih ALTUN
Vali Yardımcısı
Antakya Kaymakam Vekili